Vyberte stránku

Z celé škály dekorativní kosmetiky považuji koupi správného make-upu za to nejtěžší.
Upřímně, již šest let používám jednu značku make-upu, ale do toho správného odstínu jsem se trefila až při pořízení čtvrté lahvičky.
Co tedy dělat, abyste z obchodu odcházely spokojené ihned na poprvé?

Když se zaměříme na tekuté (fluidní) make-upy, musíme si nejprve ujasnit, co od něj očekáváme. Chceme, aby nám dobře zakryl nedokonalosti, rozjasnil tvář či sjednotil barvu?

Na trhu je široká škála produktů a mnohé kloubí v jedné lahvičce všechny požadované vlastnosti.
To, čeho chceme make-upem docílit pravděpodobně není těžké definovat, ale jak je to s barvou?

Výběr správného odstínu:

  • Chybou je vybrat odstín dle barvy na hřbetu či jiné části ruky. Tato plocha může sloužit maximálně k zjištění konzistence, vůně apod.
  • Osobně doporučuji vybrat si 2-3 odstíny a prstem nanést jednotlivé barvy v podobě čar přes spodní čelist až na krk. Podívejte se na odstíny do zrcadla ve vzdálenosti cca metr. Ten, který se nejvíce ztrácí, je Váš.
  • Jestli se nedokážete zbavit zlozvyku kupování tmavšího make-upu, než je pleť, zkuste „opálení“ dohnat bronzovým pudrem a nezapomeňte štětcem přejet i krk a dekoltPokud zamíříte pro make-up do parfumérií, nenechte se odbýt vyzkoušením na místě a požádejte si o vzorek. Make-up pod umělým světlem klame a doma si můžete v klidu vyzkoušet jeho konzistenci a délku efektu.

Pokud si ve správní koupi přeci jen nevěříte, není nic snadnějšího, než poprosit o konzultaci Vaši kosmetičku. Ta Vaši pleť zná důkladně a většinou má zkušenosti s více značkami. Výjimkou ani není možnost si ten nejlepší produkt pro Vás odnést přímo z kosmetického salonu.