Vyberte stránku

Ani nejkrásnější talíře nevypadají dobře na špinavém stole. Jinak řečeno, před tím, než začnete svoji pleť zkrášlovat je opravdu nutné ji dobře vyčistit a zhydratovat.

I přes noc se na Vaši pleti usazují nečistoty. Proto očistný rituál nešiďte ani po ránu.

Před nanášením make-upu nezapomeňte na krém, který nechte do pleti dobře vsáknout. Tvář bude jasnější, hydratovaná a make-up na ni déle vydrží.

Štětec, houbička či prsty

Vizážisté nejčastěji používají houbičky. Já osobně na domácí použití nanáším make -up štětcem, a to krátkými tahy směrem od nosu postupně do všech směrů. Aplikace je rychlá, efektivní a mé ruce zůstávají čisté.

Pokud mě čeká důležitá akce, na které se chci blýsknout, použiji konečky prstů a make-up po malých dávkách do kůže jemně vklepávám. Tento postup je sice pomalejší, ale výsledek stojí za to.

Tip: chcete aby Vaše pleť zářila? Smíchejte make-up s trochou hydratačního séra. Tento „trik“ používám hlavně v okolí očí.

Opálený vzhled ano, tmavý make-up NE!

Ano, opálená tvář nám lichotí, ale nesnažte se ji nikdy docílit tmavším make-upem, než je přirozený tón Vaši pleti. Vytvoříte tak efekt masky a výsledek bude nepřirozený. K opálenému vzhledu nám pomůže bronzer, kterým po nanesení make-upu, přetřete pomocí velkého štětce jemně celou tvář včetně krku.

Pudr

Pudr má za úkol Váš make-up zafixovat. Nepoužívejte ho nikdy rovnou na pleť jako náhradu make-upu, jelikož se to zcela míjí účinkem a své pleti naopak ještě ublížíte. Dáte-li pudr přímo na pokožku, dojde k jejímu vysušení a pleť se bude bránit tím, že se začne mastit.

Pudr nám však kromě funkce fixátoru může pomoci již během líčení, a to následovně:

Naneste silnější vrstvu sypkého pudru zlehka pod oči. Při líčení se na pudru zachytí drobný prášek z neposlušných stínů. Jakmile budete mít oči včetně řasenky hotové, vezměte si velký štětec a jemně nános pudru pod očima i se zbytky stínů smeťte směrem od vnitřního koutku ven. Výsledkem bude čistý make-up bez šmouh či „drobků“ pod Vašimi kukadly :-).

Chcete, aby Vám rtěnka na rtech vydržela co nejdéle? I tady Vám sypký pudr pomůže. Vklepejte malé množství na celé rty a až poté naneste rtěnku. Barva se tak lépe zafixuje.

Přejete si oslnit objemem svých řas? Tak je nejprve zlehka přepudrujte a pak teprve použijte řasenku. Pokud nanášíte více vrstev, vždy chvilku počkejte, aby barva stačila uschnout.

Zajímá Vás v líčení něco konkrétního nebo máte vlastní tip? Dejte nám zpětnou vazbu do komentáře pod článkem.