Vyberte stránku

„Mluvíte-li se ženou, naslouchejte především tomu, co vám říká očima.“

O. Březina

 

Ano, oči prozradí o člověku mnoho, řekla bych, že u nás žen to dokonce platí dvojnásob.

Proto zde přináším pár tipů a postupů, jak udělat Vaše kukadla ještě krásnějšími.

 

Od hodně kamarádek slýchám, že jim stíny na očích nedrží a za chvíli je mají „srolované“ do nevzhledných čárek. Stejný problém jsem měla i já, a proto jsem se stínům vyhýbala a nosila převážně tekuté linky. Píšu v minulém čase, protože jsem nad tímto neduhem vyzrála.

 

Jak na to:

Když si na obličej dávám make-up, malé množství si vklepu i do víček a pod obočí. Někdy použiji na víčka i korektor, v tomto ohledu hraje stejnou úlohu.

Následně použiji na celé oko nějaký přirozený světlý stín (tělový, bílý, jemně růžový či oranžový…). Zjistila jsem, že, pokud investujete do štětečku, výsledný efekt je lepší a také dlouhodobější. Používám krátké tahy, případně stín pomocí štětečku do víčka jemně vmačkávám.

Základním stínem tedy namaluji celé oko a nevyhýbám se ani oblasti pod obočím. Stín má za úkol sjednotit barvu, oko rozzářit a připravit na aplikaci další barvy.

Poté již pokračuji tak, jak jsem zvyklá. Ráda si tvořím pomocí stínů linky. Působí jemněji a tenký štěteček je tolerantnější k necvičené ruce. Ve vnějším koutku vždy linku zesílím a poslední tah  vyvedu směrem nahoru. Pokud chci mít barvu intenzivnější, štěteček si před aplikací namočím.

 

Párkrát jsem chtěla ušetřit a koupila si stíny z drogerie. Vždy skončily v koši. I přes mé fígle na víčku nedržely celý den a hlavně bledly. Pak jsem si spočítala, že kvalitní profesionální stíny mi vydrží mnohem déle a na líčení spotřebuji menší množství. Takže investice vyjde nastejno jen spokojenost je mnohonásobně větší. 🙂

 

Tip: Moc jsem nevěřila minerální kosmetice a nad práškovými stíny se ušklíbala. Pak jsem zkusila britskou dekorativní kosmetiku LilyLolo a názor jsem změnila. U známých bodují také minerální make-upy této značky. Jsou za skvělou cenu, která Vaši peněženku opravdu bolet nebude, krásně kryjí, ale přitom na pleti nejsou téměř vidět a nechají ji dýchat.