Vyberte stránku

Ach ne! Zase ty pupínky! Každý z nás to někdy zažil, když se mu vytvoří pupínek a ne a ne zmizet.

Díky genetice se to u někoho projeví více či méně.

Já sama mám od puberty pleť mastnou a problematickou. Největší zlom nastal v mých 17 ti letech, kdy se to akné začalo tak projevovat, že jsem z toho byla dost zoufalá. Po několika ,,zaručených receptech“ a střídání různých kosmetických značek jsem se rozhodla navštívit kožní ordinaci. Dermatoložka mi doporučila několik přípravků, které jsem následně začala užívat. Věřila jsem, že mě akné zbaví.

Vysvětlila mi, že léčba není jednoduchá a výsledky tam nejsou hned.

Po několika měsících pravidelného užívání mastí a roztoků se pleť opravdu začala zlepšovat, pupínky nezanícovávaly, ustoupilo i akné na zádech. Fajn, řekla jsem si, že to je super a přešla jsem na kosmetiku z lékárny. Pleť sice nebyla úplně bez chyby, ale pupínky už se nevytvářely. Zůstalo mi na obličeji pár skvrnek a pokožka byla citlivější.

Za nějakou dobu jsem začala užívat HA a vlivem silné dávky hormonů byla pleť nádherná. Nikdy jsem neměla pleť v takovém stavu.

Jenže všechno má svou daň a po roce a půl jsem nemohla ze zdravotních důvodů silnou HA užívat a zkusila jsem nízko hormonální pilulky. Pleť se změnila, začaly se vytvářet nenáviděné pupínky a shlukovaly se do nepěkných ložisek. Zase to bylo zpět !

Nechtěla jsem to řešit dalšími přípravky od kožní. Bylo mi jasné, že když to přestanu používat, tak se to vrátí. Klasická kosmetika jako je hluboké čištění a antibakteriální masky pomáhaly jen dočasně.

Díky své profesi jsem začala pracovat v salonu, kde je široký výběr nejrůznějších přístojů. Jeden z nich e-light (inntenzivní pulzní světlo s radiofrekvencí) jsem na sobě vyzkoušela a svýsledkem jsem byla mile překvapená. Tohle ošetření jsem podstoupila ještě 2x po 3 týdnech a pleť je jasnější, vypnutější a pupínky jsou skoro pryč.