Vyberte stránku

Naučte se správně čistit pleť krok za krokem.

Musíme si uvědomit že, se nám na pleti za celý den (a nejen na ní) usadí celá řada prachu, různých pylů a nečistot. Našim cílem je všechny tyto nečistoty odstranit – odumřelé kožní buňky, zbytky krémů, make-upu a i mazu. Mnoho žen si pleť čistí vodou a mýdlem – základní chyba.

JAK NA TO?

Správné čištění znamená použít čistící mléko (nebo gel), takto odstraníme nečistoty, zbytky make-upu, krémů nebo opalovacích přípravků. Pleťové mléko prsty rozetřeme a následně vatovým tampónkem, kosmetickou houbičkou nebo teplou žínkou smyjte. Pleť ještě dočistíme pleťovým tonikem tím zajistíme i větší regeneraci a hydrataci, důležité je použití obou přípravků.  Tímto základním čištěním můžete až překvapivě ovlivnit stav své pleti (až o 40%)! Čištění provádíme ráno i večer – během noci a nad ránem dochází k největší obměně kožních buněk, nezanedbávejte ranní čištění. U zralé pleti jsou ráno znatelnější váčky pod očima, můžeme si pomoci trikem s pleťovou vodou z lednice a přiložením na tampónku otoky zmírníme.

  • MANUÁLNÍ (MECHANICKÁ METODA ČIŠTĚNÍ – při čištění pleti vždy dodržujeme hygienická pravidla, vždy čistě umyté ruce, krátké nehty a mačkání přes ubrousky, kosmetické tampónky, případně lze využít dětské vlhčené ubrousky, pokud máte strach, že se papírový ubrousek roztrhne. Před čištění musíme pleť připravit – změkčit, lze využít napářku nebo kosmetická změkčovadla – exfoliační maska, gommage atp. Vždy se řiďte pokyny na přípravku, obecně se nechává působit kolem 10 minut a po odstranění houbičkou či žínkou je pleť připravená. Ukazováčky si zabalíme do ubrousků nebo vatového tampónku a jemně odstraňujeme přebytečný maz. Pokud máte některé mazové žlázky zanícené (pozor hlavně na oblast nosu, úst a očí), tak se jim vyhněte aby jste se vyhnuly celkové infekci. Máte-li citlivou pleť se sklonem k žilkám (kuperóze) tak se mechanickému čištění vyhněte!
  • PŘÍSTROJOVÉ ČIŠTĚNÍ PLETI – čištění pleti pomocí ultrazvukové špachtle. Ošetření, které si dopřejete jen u kosmetičky, ale narozdíl od mechanického čištění je bezbolestné, vyhnete se zarudlé a fleketé pleti, kterou znáte po mechanickém čištění. Po takovémto ošetření se můžete bez obav vrátit do práce nebo jít na schůzku. Touto metodou můžeme čistit i citlivou nebo kuperózní pleť (pleť se žilkami). Ultrazvuková špachtle uvolní ucpané póry, odstraňuje z pórů nečistoty vč. černých teček. U mastnějších typů můžeme docílit pravidelným používáním snížení mazotoku a zlepšení stavu pleti. Sama mám pleť s rozšířenými póry a čištění špachtlí si ráda dopřeji i 2-3x za měsíc, podle stavu pleti a ročního období.
Jmenuji se Eva, jsem kosmetička a docela obyčejná máma od dvou dětí. Přes den se starám o klientky v salonu a vybíráme to nejlepší pro jejich pleť. Odpoledne foukám rozbitá kolínka našich dětí, dělám taxikářku, kuchařku a pradlenu :). Svůj docela všední život si zpestřuji tímto blogem.