Vyberte stránku

Jak dlouhou dobu s Vámi tráví Váš pleťový krém? Leží v koupelně na poličce bez povšimnutí nebo jen zřídka používaný? Proč jej nepoužíváte? Nevhodný výběr? Zapomenutý, protože jste v záchvatu nákupního šílenství koupila jiný a  hned jej otevřela a původní zůstává bez povšimnutí?

Udělejte jednou za čas (a jaro k úklidu přímo vyzývá) úklid své poličky v koupelně. Nezapomínejte, že i sebelepší kosmetické přípravky mají nějakou životnost po otevření. Nejčastěji najdete na obalu symbol otevřené nádobky s počtem měsíců, který znamená do jaké doby po otevření máte výrobek spotřebovat. Datum minimální trvanlivosti nemusí být na obalu uvedeno, pokud je trvanlivost produktu delší než 30 měsíců. Krémy, séra, pleťové masky, které máte otevřené delší dobu bez milosti vyhazujte! Proč? Ve výrobku mohou být namnožené bakterie, postupně se ztrácí aktivní látky a oxiduje…. to vše se pak může projevit na aktuálním stavu pleti (vyrážky, podráždění, začervenalá pleť). Stejně jako vyhazujeme nahnilé jablko nebo prošlý jogurt tak se naučme vyhazovat prošlou kosmetiku.

Symbol otevřené nádobky

Jak dlouho by měl průměrně vydržet běžný kelímek (50 ml) krému?  Vždy záleží na konzistenci a skluznosti konkrétního výrobku, ale vycházejme z předpokladu, že na jedno použití obličeje, krku a dekoltu spotřebujeme přibližně 1ml krému. Záležet bude i na tom jestli pod krém používáme sérum, to spotřebujeme krému méně. Průměrná spotřeba je tedy pokud máme stejný krém na den i noc 2ml/den = takže 50 ml krém průměrně vydrží 25 dnů. Pokud na krk a dekolt používáte jiný přípravek tak Vám kelímek krému může vydržet přibližně až 6 týdnů. Pokud Vám vydrží výrazně déle, tak je někde chyba.

Pokud chcete aby krém zůstával v perfektní kondici celou dobu používání, tak vždy v případě kelímku používejte na nabírámí krému z kelímku plastovou špachtličku (často je součást balení s krémem). Zabráníte tím kontaminaci krému s bakteriemi, dávejte si pozor i na upiplané okraje nádobky, tam krém oxiduje rychleji a zkracuje se trvanlivost. Okraje v tomto případě lehce otřete vatovým tamponkem. Pokud víte, že se špachtličkou nebudete kamarádky zvolte raději krém s pumpičkou.

Máte na jaře jiné chutě a touhy než v třeskutém mrazu? I Vaše pleť potřebuje péči podle aktuálního stavu a ročního období, naučte se krémy a séra které používáte střídat. V zimě i mastnější typ pleti snese hutnější typ krému než v létě kdy vybereme například jen lehkou emulzi.

Naučte se vybírat krémy s Vaší kosmetičkou, ona zná Vaši pleť a poradí Vám. Dostanete vzorky a můžete si krém vyzkoušet. Zapomeňte na rady kamarádek, že ten či onen je ten jediný správný krém. Každá z nás jsme jiná, máme jinou pleť a jiné zvyklosti, naučme se tedy vybírat to nejlepší právě pro sebe! Ve výsledném efektu si ušetříme zklamání nad výběrem špatného krému, spoustu peněz za které si můžeme dopřát raději sérum pod krém.

TIP: Pokud pod krém používáte sérum tak vždy nechte sérum pěkně vsáknout než nanesete krém. Zabráníte tak žmolkování krému nebo žmolečků po nanesení dekorativy. Mimochodem pokud pokud začnete používat pod krém sérum tak už nebudete chtít přestat :). Ten pocit i výsledek i po pár dnech je někde úplně jinde!

V některém z příštích příspěvků se zaměříme na kosmetickou taštičku plnou zapomenuté prošlé dekorativy a péči o kosmetické štětce.