Vyberte stránku

Okna umytá, truhlíky zasázené, všude voní jaro – na co se vrhnout teď?

Kdy naposledy jste si přebrala svou kosmetickou taštičku, zlikvidovala prošlé rtěnky, řaseny, stíny….. vyprala kosmetické štětce? Vrhněte se na to, přeberte poklady tak dlouho schraňované.

Před tříděním si musíme uvědomit, že právě např. nevypraný štětec na pudr může udělat pěknou neplechu na pleti, množství bakterií, roztočů. Proto je víc než vhodné štětce pravidelně prát a pravidelně nemilosrdně vyhazovat prošlé řasenky, stíny, lesky na rty……

Chovejte se ke své pleti s úctou, chceme aby byla zdravá, krásná hebká ale také musí mít možnost dýchat. Zarudlé oči můžete mít klidně ze straré řasenky, zarudlou pleť z nevypraného štětce.

Začněme tedy od podlahy, všechny kosmetické poklady si dejte na jedno místo. Prošlé bez milosti vyhodťe. Otevřené a nepoužívané pošlete dál – darujte kamarádce, sestře, mamince. Uvidíte, že Vám zbude jen to co opravdu potřebujete, budete překvapená jak málo stačí k vykouzlení dokonalého make-upu. A navíc můžete začít zase okukovat nové šminky :).

Čištění štětců: nenechávejte je nikdy dlouho ponořené ve vodě, aby nedošlo k uvolnění vlasů ze štětce. Při mytí držte štětce tak aby nemohla voda zatéct do rukojeti. Nejlépe pod proudem teplé vody s troškou šamponu. Vypraný štětec nechte uschnout na ručníku, podložce, nikdy je nenechávejte schnout vlasem nahoru – ať neupadne rukojeť. Stejným způsobem vyperte i kosmetické houbičky.

Záruční lhůty sledujte pečlivě dobu spotřeby výrobku, zde uvádím nejčastější:

3-6 měsíců: řasenka

6-8 měsíců: korektor, čistič, krémový nebo tekutý make-up

12 měsíců: lesk na rty, rtěnka, sypký či kompaktní pudr, bronzer, oční stíny

18 měsíců: konturovací tužky na rty i oči