Vyberte stránku

Pěkné upravené obočí, trend, který je dnes téměř nutností. Ruku na srdce asi žádná z nás není spokojená s tvarem, hustotou či odstínem našeho obočí. Vždy nějaký chloupek přebývá a jinde zas nechce růst… Co s tím? Nesnadnější je trhat a barvit!

BARVENÍ ŘAS A OBOČÍ JE JEDNODUCHÉ JAKO FACKA!

Na jednom diskuzním fóru jsem se dočetla, že je super barvení doma, protože dávat třeba 50 Kč u kosmetičky je děsná drahota. Tak Vám teď nabídnu pohled z druhé strany. Jaké to je vybrat tu pravou barvu pro Vás klienty. Vypadá to snadno, pokud to vezmete stylem barva jako barva a je Vám ukradený pocit při barvení a jeho výdrž. Ale pěkně popořádku 🙂

THUYA GOLDEN ARGAN OIL

Dlouho jsem v salonu používala tyto barvy, ale vše dobré a krásné jednou končí…. Výrobce udělal inovaci. Tato barva byla dostupná sice jen ve 2 odstínech (černá a hnědá), ale intenzita hnědého obočí se dala upravit délkou působení a obrovskou výhodou bylo, že barvy neštípaly v očích. Což je u barvení řas celkem zásadní vlastnost. Jedinou nevýhodou byla cena, která byla cca 3x vyšší než u obyčejné barvy.

THUYA GOLDEN ARGAN OIL

THUYA GOLDEN ARGAN OIL

THUYA INOVOVANÁ S ARGANEM A KERATINEM

Zcela logicky jsem ve chvíli, kdy už nebyly dostupné barvy původní přešla na ty inovované. První zkušební zásilka byla dobrá, byla jsem nadšená z velkého výběru odstínů (celkem 6 odstínů). Odstíny je možné mezi sebou míchat a docílit tak požadovaného odstínu. Výsledek? Zatím spokojenost, barvíme, barvíme….. Po asi 2 měsících objednávám další várku barev a začíná se nám to komplikovat…. Černá není tak sytá, spíše modro-šedý odstín, hnědá na obočí je hned po barvení pěkná, ale následně má tendenci dopigmentovat. Takže něž stihnete přijít domů máte obočí výrazně tmavší něž při odchodu ze salonu. Barevné spektrum je jakoby posunuté :(. Řeším reklamaci s distributorem a produktová manažerka mi vysvětluje, že je vše v pořádku. Následuje druhá reklamace, kde je připuštěná chyba, ale bez řešení. Obratem neotevřené tuby s barvou vracím a hledám náhradu.

THUYA ARGAN/KERATIN (inovovaná)

THUYA ARGAN/KERATIN (inovovaná)

PROFI LINE

Hnědá na obočí chytá pěkně, lehce probarví i kůži, černá na řasách štípe, nakonec vydržím celou dobu barvení. Jsem statečná, kdybych nechtěla vidět výsledek, nechala bych si barvou tak do 2 minut smýt. Celkem se prodávají 4 různé odstíny této barvy, oxidant si můžete vybrat v podobě emulze nebo roztoku. Barva při několika zkušebních barveních štípala, proto vyřazuji ze slosování. Toto nebude barva, po které toužím.

PROFI line barva na řasy

Barvy Profi-line

TANA COSMETICS

Vzala jsem na vyzkoušení černou na řasy. Nemám už chuť kupovat od každé značky několik odstínů, jako stěžejní vnímám černou a barvení řas, kde se nevýhody nejsnadněji odhalí. Zkušební barvení – barva se hůře rozmíchává, téměř neznatelně štípe. Tana barvy jsou v nabídce ve 3 odstínech. Barvení je krásně syté, černá je opravdu intenzivní plný odstín.

TANA Cosmetics - barva na řasy

Sada na barvení od Tana Costmetis.

REFEKCOCIL SENSITIVE

Refectocil jsou poměrně rozšířené barvy, obecně je známé, že při barvení řas štípají :(. Při pátraní po té pravé barvě jsem dohledala novou SENSITIVE řadu a objednávám několik odstínů na zkoušku. Po vybalení jsem překvapená, že barvy mají trošku jinou filozofii při nanášení (běžně se barva a oxidant míchají dohromady) – a u těchto barev se nanáší nejprve barva, která se nechává působit 2 minuty a pak oxidant na 1 minutu. Tomu říkám bleskové barvení! Vzhledem k pověsti značky jsem skeptická a s obavami zkouším černou barvu na řasách. NEŠTÍPE! HALELUJA! Intenzita barvení i trvanlivost je slušná. Barvy jsou dostupné ve 4 odstínech, není možno je mezi sebou míchat.

Barva na řasy a obočí - Refectocil Senstitive

Refectocil Senstitive – neštípe, barví a je rychlá jako blesk!

VÝSLEDEK? 

Celkově jsem nakoupila zcela zbytečně 14 tub barev + oxidanty, které poputují do koše. Takže při čtení některých internetových diskuzí na téma „barvení doma“ mi lehce cukají koutky úst. Ano, je to snadné jako facka – pokud barvíte tou správnou barvou a máte štěstí na šarži, která je bezproblémová. Barvení bych v domácích podmínkách nepodstupovala, nikdy nevíte jak to dopadne a chodit třeba 2 týdny s obočím jako tmavým razítkem asi nikdo nechceme. Doma volte raději stín či sadu na domalování obočí.

Nakonec jsem řešila které vyberu, dlouho jsem váhala mezi barvami TANA a Refectocil, TANA má opravdu moc pěkný a intenzivní odstín černé, ale vyrábí se jen ve 3 odstínech. S barvami Refectocil sensitive je extrémně rychlé barvení – pouhé 3 minuty! Je k dostání ve 4 odstínech. Měla jsem k této značce velké předsudky, ale řada pro citlivější pleť se opravdu povedla! Nakonec jsem vybrala barvy Refectocil sensitive. 4 odstíny jsou relativně postačující, mimořádně krátkou dobu působení beru jako velkou přidanou hodnotu.

Barvíme řasy a obočí

Jak jsem vybírala tu „PRAVOU“ barvu na barvení řas a obočí.

VYCHYTÁVKY NA BARVENÍ

Díky hledání jsem našla dva šikovné pomocníky při barvení – šikovnou misku na barvu od Refectocilu a praktické podložky na barvení řas. Na barvení řas lze použít ledasco, klasické kosmetické tamponky, papírky na barvení nebo silikonové podložky na barvení. Vyzkoušela jsem všechny tyto varianty, ale s pěnovými podložkami od Tana cosmetics se mi pracuje skvěle!

A KDYŽ CHLOUPKY CHYBÍ? 

Pokud patříte do skupiny žen, kterým chloupky spíše chybí, nezoufejte! Velkému procentu chloupky rostou špatně nebo vůbec vlivem módní vlny 80. let a tehdy COOL super úzké obočí. Možností jak toto vyřešit ne několik – domalovávat (tužka, stín, sada na domalování obočí), permanentní make-up nebo vsadit kartu na růstová séra. Osobně mám séra vyzkoušená na řasách a mám dobrou zkušenost se séry SYNOUVELLE. Řasy po nich opravdu vypadají o třídu lépe! A navíc se mohou použít i na obočí.

VAŠE ZKUŠENOSTI S BARVENÍM? 

Pochlubte se i vy! Chodíte si barvit obočí nebo si barvíte obočí/řasy sama doma? Jsem zvědavá! Pokračování příběhu o hledání dokonalé barvy najdete zde.

Jmenuji se Eva a jsem kosmetička a docela obyčejná máma od dvou princezen. Přibližně poslední měsíc hledám slušnou barvu na řasy a obočí. Poslední dny se mi už o barvách i zdá. Chci zkrátka to nejlepší! Protože konec dobrý, všechno dobré!