Vyberte stránku

Nevím co se v poslední době děje, snaha kosmetických salónů se vymanit ne profesionalitou a precizností poskytovaných služeb, ale specifickými názvy pracovní pozice.

V poslední dobou se roztrhl pytel s označováním poctivé kosmetické profese honosnými a rádoby exkluzivním názvoslovím. Setkávám se s junior/senior estetistkou či kosmetickým terapeutem, který má na prsou natištěno, že není kosmetička. Co to je? Svět je už opravdu dočista praštěný?!

Nestydím se za to, že jsem kosmetička. Děláme poctivě a profesionálně svou práci a nemusíme se schovávat za vymyšlené slova, která nic neznamenají. Koneckonců i živnostenský zákon připouští jen živnost s označením: „kosmetické služby“.

Mám vždycky radost, když při masáži klientka spokojeně usne. těším se až sundám pleťovou masku a klientka vypadá mnohem lépe než když přišla. Nejsem kouzelná víla, pohádková babička či plastický chirurg, vrásky a jiné nedokonalosti pleti hned a na počkání dokonale odstranit neumím. Moc dobře ale vím, že pokud s klientkou spojíme úsilí a poctivě na tom pracujeme, tak těm vráskám (nebo jiným nedokonalostem pleti) na frak dáme! 🙂

Jmenuji se Eva, pracuji jako kosmetička v jednom brněnském salonu. Dělá mi radost, dělat ženy krásnější a sebevědomější. Mám ráda ten prchavý okamžik, kdy si s potěšením prohlíží svůj odraz v zrcadle.