Vyberte stránku

Dnes pro Vám mám jen pár rychlých tipů na co určitě nezapomenout před nejen Silvestrovským večírkem.

Čištění pleti je základ  – jak na to najdete v článku Jak čistit ucpané póry? Zajít na profesionální čištění ke své kosmetičce už asi nestihnete, ale můžete provést základní čištění doma. Vynechala bych jen u citlivé pleti s křehkými kapiláry, sklonem ke kuperóze. V těchto případech si mechanickým čištěním můžete pleť pohmoždit.

Pleťová maska jako první pomoc – předpokládám, že každá z nás nějakou pleťovou masku doma najde, je po Vánocích, mnohdy jsou v sadách přípravků masky alespoň jako vzorek. Ruku na srdce doma na aplikaci pleťové masky zapomínáme i když ji máme. Najděte si těch 20 minut a naneste dostatečnou vrstvu masky na pleť, nezapomeňte na krk a dekolt (který je často opomíjený). Mám oblíbenou zesvětlující masku z řady Primaluce, před akcí je skvělá i liftingová maska se zelenou řasou přes oči (obě od Bioline).

Péče o ruce – nezapomeňte na manikůru a nenechte si zkazit celkový dojem např. neupravenými nehty. Jak na to? Na umyté ruce naneseme okolo nehtového lůžka změkčovač kůžičky, kůžičku zatlačte směrem k nehtovému lůžku. Sjednoťte délku nehtů pilníkem – doporučuji nekovový např. skleněný nebo minerální a pilujte jedním směrem. Pokud máte doma sadu na P-shine tak ji použijte, krásně upravený přírodní nehet se nikdy neomrzí :). Pokud chcete zvýraznit nehty lakem, používejte podlak a nadlak – oceníte hlavně pokud zvolíte lak s výrazným pigmentem, pak půjde pěkně odlakovat a nebudete mít zbytky např. červeného laku ještě několik dní po akci.

Míváte ruce popraskané od mrazu? Popřejte jim peeling, pokud potřebujete sjednotit barvu lze použít citrónovou šťávu a nezapomeňte na výživný/hojivý krém (sama střídám od Neutrogeny a Alessandro).

Vlasy – dopřejte jim zábal s vlasovou výživou/maskou. Na tyto příležitosti vždy zavítám do své krabice se vzorky, kam průběžně odkládám vzorky z časopisů a co dostanu např. od své kadeřnice. Většinou je to intenzivní profesionální maska z kadeřnictví, takový malý zázrak ve vzorku :). Krásné a zářivé vlasy jsou přece korunou ženské krásy!

Líčení – sama již nejlépe víte co Vám sluší, jak maskovat drobné nedokonalosti. Na slavnostní akce je skvělý rozjasňovač, využijete pokud si chcete „hrát se světlem“, odráží světlo a nedostatky mávnutím kouzelného proutku mizí :). Můžete jej použít i jako pleťové mléko, pokud sypký rozjasňovač smícháte máte tělový krém z rozjasňujícím efektem. Mám vyzkoušeno s rozjasňovačem Star Dust od Lily Lolo.

Přeji Vám ať si svůj Silvestrovský večírek krásně užijete a jste elegantní a okouzlující!