Tipy jak vypadat skvěle na Silvestrovský večírek

Tipy jak vypadat skvěle na Silvestrovský večírek

Dnes pro Vám mám jen pár rychlých tipů na co určitě nezapomenout před nejen Silvestrovským večírkem.

Čištění pleti je základ  – jak na to najdete v článku Jak čistit ucpané póry? Zajít na profesionální čištění ke své kosmetičce už asi nestihnete, ale můžete provést základní čištění doma. Vynechala bych jen u citlivé pleti s křehkými kapiláry, sklonem ke kuperóze. V těchto případech si mechanickým čištěním můžete pleť pohmoždit.

Pleťová maska jako první pomoc – předpokládám, že každá z nás nějakou pleťovou masku doma najde, je po Vánocích, mnohdy jsou v sadách přípravků masky alespoň jako vzorek. Ruku na srdce doma na aplikaci pleťové masky zapomínáme i když ji máme. Najděte si těch 20 minut a naneste dostatečnou vrstvu masky na pleť, nezapomeňte na krk a dekolt (který je často opomíjený). Mám oblíbenou zesvětlující masku z řady Primaluce, před akcí je skvělá i liftingová maska se zelenou řasou přes oči (obě od Bioline).

Péče o ruce – nezapomeňte na manikůru a nenechte si zkazit celkový dojem např. neupravenými nehty. Jak na to? Na umyté ruce naneseme okolo nehtového lůžka změkčovač kůžičky, kůžičku zatlačte směrem k nehtovému lůžku. Sjednoťte délku nehtů pilníkem – doporučuji nekovový např. skleněný nebo minerální a pilujte jedním směrem. Pokud máte doma sadu na P-shine tak ji použijte, krásně upravený přírodní nehet se nikdy neomrzí :). Pokud chcete zvýraznit nehty lakem, používejte podlak a nadlak – oceníte hlavně pokud zvolíte lak s výrazným pigmentem, pak půjde pěkně odlakovat a nebudete mít zbytky např. červeného laku ještě několik dní po akci.

Míváte ruce popraskané od mrazu? Popřejte jim peeling, pokud potřebujete sjednotit barvu lze použít citrónovou šťávu a nezapomeňte na výživný/hojivý krém (sama střídám od Neutrogeny a Alessandro).

Vlasy – dopřejte jim zábal s vlasovou výživou/maskou. Na tyto příležitosti vždy zavítám do své krabice se vzorky, kam průběžně odkládám vzorky z časopisů a co dostanu např. od své kadeřnice. Většinou je to intenzivní profesionální maska z kadeřnictví, takový malý zázrak ve vzorku :). Krásné a zářivé vlasy jsou přece korunou ženské krásy!

Líčení – sama již nejlépe víte co Vám sluší, jak maskovat drobné nedokonalosti. Na slavnostní akce je skvělý rozjasňovač, využijete pokud si chcete „hrát se světlem“, odráží světlo a nedostatky mávnutím kouzelného proutku mizí :). Můžete jej použít i jako pleťové mléko, pokud sypký rozjasňovač smícháte máte tělový krém z rozjasňujícím efektem. Mám vyzkoušeno s rozjasňovačem Star Dust od Lily Lolo.

Přeji Vám ať si svůj Silvestrovský večírek krásně užijete a jste elegantní a okouzlující!