Vyberte stránku

Malá rekapitulace častých chyb v péči o pleť.

  1. Čištění pleti – mnoho žen si dlouhá léta chybně čistí pleť. Nepoužívá k odlíčení mléko a tonik a zbytečně si zanáší póry v pleti. Mnohdy ženy opomínají správnou hygienu pleti před spaním.
  2. Nedostatečná hygiena kosmetických pomůcek – nezapomeňte pravidelně čistit i své kosmetické štětce, nemilostrdně vyhodit prošlé výrobky (což je nám vždy líto).
  3. Mačkání pupínků – víme, že to nemáme dělat ale často si nemůžeme pomoci i za cenu, že si vytvoříme nepěkný zánět. Doporučuji pravidelné čištění ultrazvukovou špachtlí
  4. Oči – jemná a citlivá pleť kolem očí si zaslouží zvláštní pozornost. Nevíte od jakého věku používat přípravky kolem očí? Doporučujeme přibližně od 25 let alespoň lehce hydratovat na noc, od 30 let by měla být cílená péče o oční okolí stejnou samozřejmostí jako ústní hygiena. Od 30 let potřebuje Vaše pleť nejen hydrataci, ale i výživu. Přibližně po 40 roce věku je vhodné používat přípravky s liftingovým efektem. Pokud nemáte štěstí v genetické dispozici, tak je čas na první přípravky proti vráskám přibližně od 25 let. Přípravek aplikujte tak, že jej lehce vklepejte nebo vmasírujte krouživými pohyby, vždy postupujte od vnějšího koutku oka k vnitřnímu.
  5. Krk a dekolt – ruku na srdce o pleť obličeje pečujeme, ale co náš krk a dekolt? Nezapomínejme i na tyto partie, jistě to v budoucnu sama oceníte. Takže mazat a při roztírání si říkejte, že obličej končí až u prsou (pak na krk a dekolt nezapomenete) :).
  6. Správný výběr krémů – stává se Vám, že si koupíte v nějaké drogerii či síti parfumerií krém a pak zjistíte, že to „není ono“?  Šetřete svůj čas i peněženku a nechte si doporučit vhodné přípravky od své kosmetičky, ona Vaši pleť zná a poradí Vám dobře. Navíc pak nemusíte nevhodně vybrané výrobky rozdávat kamarádkám nebo je mít na mazání chodidel.
  7. Pravidelný spánek a alespoň trošku zdravá strava – nedostatkem spánku způsobujete pleti stres a tím se zhoršuje kvalita kůže. Může vzniknou akné, lupénka či ekzémy. Užijte si celkovou regeneraci svého těla pravidelným spánkem. Odměňte se třebas dnes a jděte spát o hodinku dřív. Pokud máte problémy s akné, zkuste se alespoň dočasně vyvarovat čokolády, citrusů, pikantních a smažených pokrmů.
  8. Máme se sluníčka opravdu bát? Ne, pokud se budeme účinně chránit před UV zářením. Jak se účinně chránit aby jsme se opalovali bezpečně?  Rizika spojená s opalování můžeme zmírnit díky moderním opalovacím přípravkům. Obsahují fyzikální nebo chemické filtry, které vytvoří na povrchu pleti nevstřebatelný film. Chrání tak před krátkovlnným UV zářením UVC, i před dlouhovlnným UVA zářením o kterém se až do nedávna předpokládalo, že pokožce neškodí. Dnes již víme, že i UVA záření může aktivovat škodlivé procesy. Nepodceňujme opalovací přípravky i mimo hlavní letní sezónu!
  9. Lékař – nikdo z nás nenavštěvuje doktory rád, ale nechat si pravidelně zkontrolovat svá znamínka po sezóně nebo kdykoliv kdy se nám zdají „jiná“ by mělo být samozřejmostí. Objednejte se tedy na kontrolu k dermatologovi.
  10. Kouření a alkohol – ani jedno není pro Vás ani Vaši pleť dobré. Kouřením vznikají hluboké vrásky nad horním rtem, pleť zašedne a je mdlá. Alkoholem si zvyšujete zánětlivé látky v krvi. Pokud se nedokážete zlozvyků zbavit, zkuste je alespoň omezit.