Vyberte stránku

Správná péče o pleť podle ročního období

Možná to bude vypadat jako hloupost, ale stejně jako nosíme různý počet vrstev oblečení na těle podle toho jak je teplo či zima i pleť má různé potřeby během roku. Podzim a zima je zrádná v nedostatečné hydrataci pleti, často si ani neuvědomujeme všechny ty zdroje teplého vzduchu co na nás foukají (často přímo do obličeje), nejen větrák v autě, klimatizace v práci, supermarketech….

Doporučuji  nepodceňujte dobrý hydratační krém, nebojte se trošku hutnější a výživnější verze než je Vás letní krém. Pokud máte pocit do cca hodiny po aplikaci nekomfortní pocit (že vás obličej táhne/je jako by o číslo menší) používejte pod krém vždy i hydratační sérum. Váš kelímek s krémem pak vydrží delší dobu než když používáte jen krém, takže to není až tak strašné cenově a hlavně děláte to nejlepší pro svou pleť.

Pokud máte sklon k pigmentacím, doporučuji používat přes zimu zesvětlující masky na pleť. Zesvětlení není jediný efekt, masky dodají i hydrataci a výživu. A Vaše flíčky pomalu blednou….

Osobně mám ráda regenerační vybělující masku z řady Primaluce od Bioline nebo vybělující masku Eclaircissant od Renophase.

A co zimní make-up? Mám ráda minerální dekorativu, snesou ji i klientky, které mají problém s lupénkou, akné nebo mají hypercitlivou pleť a vybrat pro ně vhodný produkt není snadné. V zimně naše pleť bývá o fous světlejší než v létě, takže musíme vybrat i světlejší make-up na toto období. Pokud máte mastnější T zónu, je dobrý fixační pudr, který tento problém řeší. Tvářenek je celá řada krásných odstínů, nejde odejít jen s jednou :). Minerální můžete mít i korektor, chce to jen trošku cviku a tréningu s nanášením. Velký výběr očních stínů, tužky na oči, vybere si každá žena to pravé pro sebe. V zimě míváme často popraskané rty, stačí mít v kapse nebo kabelce vždy lesk na rty či rtěnku s vitamínem E a jojobovým olejem.

Mám ráda produkty LilyLolo, prodejní síť se rozrůstá, věřím, že najdete někde ve svém okolí místo kde si tuto skvělou dekorativu  za rozumný peníz budete moci vyzkoušet.

Období po létě je vhodné pro návštěvu dermatologa a nechat si překontrolovat svá znamínka a pihy. Čert nikdy nespí…..

Předem děkujeme za Vaše komentáře a případné náměty na články. Napište nám co Vás zajímá!