Vyberte stránku

Jaký přínos mají pro pleť oleje?

 

To je téma, o které  bych se s Vámi ráda  podělila, protože spoustu žen to stále více zajímá.

Jsou  tedy oleje pro pleť vhodné? Moje odpověď je ANO i NE. Záleží jaký typ oleje zvolíte a za jakým účelem a kdy ho aplikujete.

Je spousta druhů olejů, nicméně zakladní a pro Vás důležité rozdělení je na OLEJE MINERÁLNÍ a OLEJE ROSTLINNÉ.

Na trhu jsou do mnoha kosmetických produktů přidávány minerální oleje, jsou levným nicméně nevhodným komponentem.

Vyrábějí se z ropy a naše tělo je neumí zpracovat. Zpomalují metabolismus, zvyšují počet toxinů v pokožce , často vyvolávají alergické reakce a ucpávají pleť.

 

Rostlinné oleje jsou však jiné. Jsou získávány z  rostlin, semen a plodů lisováním za studena  bez tepelné a chemické úpravy.

Obsahují mnoho vitamínů, minerálů, enzymů a kyselin, které jsou pleti vlastní. Mají přirozenou chemickou strukturu podobnou kožnímu mazu. Tělo jej dobře zpracovává a využívá těchto aktivních látek pro svoji potřebu. Tento typ olejů  má viditelný kladný vliv na pokožku, pomáhá hlavně s celkovou regenerací, hydratací a obnovou lipidů v pleti.

 

Protože kůže je asimilační orgán – biologická polopropustná membrána, tak velmi dobře a rychle vstřebává kosmetické přípravky. Olej má tu vlastnost, že se zabudovává do různých vrstev kůže a zůstává tam poměrně dlouho.

Doporučuji tedy používat pro Vaši pleť pouze kvalitní ROSTLINNÉ OLEJE!

Nejlépe je aplikovat až na závěr Vaší péče – po séru, krému, či masce. Když aplikujete olej jako první produkt, například na odlíčení, tak se pleť zasytí olejem a do pleti už nic nepustí. Olej se úžasně hodí pro masáže, zábaly či závěrečnou péči.

 

Na závěr Vám přeji,  ať se péče o Vaši pleť , stane každodenním a radostným rituálem:-)